Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

2018 yılında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Haydar Gölbaşı’nın isminin Bahçe Sokak’ta bulunan parka verilmesi talebi Sivas Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında reddedildi.

2018 yılında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Haydar Gölbaşı’nın isminin Bahçe Sokak’ta bulunan parka verilmesi talebi Sivas Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında reddedildi. Söylemleriyle eylemleri birbirine uymayan Bilgin’in bu tutumu tepki topladı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Haydar Gölbaşı’nın (47) isminin Seyrantepe Mahallesi Bahçe Sokak’ta bulunan parka verilmesi talebi Sivas Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında görüşüldü.

Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu tarafından konuya ilişkin hazırlanan raporda “Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı 09.10.2019 tarihli birleşiminde havale olan Seyrantepe Mahallesi Bahçe Sokak’ta 768 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan parka, Dr. Öğr. Üyesi Haydar Gölbaşı Parkı isminin verilmesi talebi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 24’üncü maddesine istinaden komisyonumuzda görüşülmüştür.  Sivas Merkez Seyrantepe Mahallesi Bahçe Sokak’ta 768 ada, 1 nolu parsel üzerinde bulunan parka, Belediye Meclisimizin 01.08.2013 tarih ve 1242 nolu kararı ile Kolej Parkı ismi verildiğinden komisyonumuzca uygun görülmemiştir. Karara bağlanmak üzere Belediye Meclisi’nin takdirlerine arz olunur” denildi.

Komisyon tarafından hazırlanan rapor meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi ve Seyrantepe Mahallesi’nde bulunan parka “Dr. Öğr. Üyesi Haydar Gölbaşı Parkı” isminin verilmesi talebi reddedildi.

Haydar Gölbaşı isminin parkta yaşatılması önerisinin reddedilmesi kamuoyunda tepki topladı. Her fırsatta "Hiç bir mahalleye, hiç bir kesime ayrımcılık yapmadan, adaletsizlik yapmadan, daha güzel bir şehir adına bir araya gelerek, konuşarak, istişare ederek hemşerilerimizi mutlu edecek bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Bilgin’in söylemleriyle eylemlerinin birbirine uymadığını dile getiren vatandaşlar samimiyet vurgusu yaptı. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: perhiz lahana turşusu


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi