3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Hastanemiz Poliklinik girişinde stant açıldı. Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Gülseren Apak’ın organ bağışlarını kabul ettiği stanta ilgi yoğundu.

Organ Bağışı Haftasının önemine değinen Koordinatör Gülseren Apak, “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle hastanemiz poliklinikler girişinde stant açmış bulunmaktayız. Her zamanki gibi ülkemizde organ bağışı bekleyen hastalara bir nebzede olsun yardım eli uzatmak için vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz” dedi.

Sistemde kayıtlı 29 bin hastanın organ nakli beklediğini ifaden eden Apak, “Ülkemizin kanayan yaralarından biri organ bağışı ve bunda yaşanan sıkıntılar. Sistemde 29 bine yakın hasta organ bekliyor. Organ bağışı olmadığı sürece her geçen gün bu sayı artmakta ve insanların ölümü ile sonuçlanmaktadır. Biz istiyoruz ki insanlar bu konuda duyarlı olsun. Özellikle beyin ölümü gerçekleşmiş hasta yakınlarının, hastanın organlarını bağışlayarak organ bekleyen hastaların hayata devam etmelerine katkıları sağlansın istiyoruz. Çalışmalarla bu hafta boyunca gerek eğitimlerle gerek stantlarla bu farkındalığı oluşturup bağışçı sayısını artıracağız” dedi.

Stantı ziyaret eden Hastane Başhekimimiz Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, organ bağışı yapan vatandaşın bağış şahitliğini de yaptı.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: - Kasım Organ Bağışı Haftası


10 kadın infaz koruma memuru alımı yapıldı

Sivas’ta 49 noktada 511 bin 279 fidan dikildi

Geleceğe Nefes Projesine Eczacılardan Destek

Çocukları babasız büyüdü

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünelde son 500 metre kaldı

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Yalçın, Dünya Şampiyonu oldu