121 ÇİFTÇİYE DAMIZLIK KOYUN VERİLECEK

´Köyden şehire gitme hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol´ projesi hakkında bilgiler veren Tarım İşletmeleri Genel Müdürü İsmail Şanlı, Sivas´ta 122 çiftçinin projesinin bankalar tarafından kabul edildiğini söyledi. Şanlı; "Bu çiftçilerimize 21 bin

GAZETE ŞEHİR 

Vali Davut Gül ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü İsmail Şanlı TİGEM tarafından verilen desteklemeler hakkında bilgiler verdi.

Ulaş TİGEM´de gerçekleştirilen programda konuşan Genel Müdür Şanlı, kurumlarının kuruluş amaçlarından ve misyonundan bahsetti. Yeni projeleri anlatan TİGEM Genel Müdürü Şanlı ´Köyden şehire gitme hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol´ projesi kapsamında yapılan desteklemeleri açıkladı. 

?İNSANLARI DÜZENLİ GELİRE KAVUŞTURMUŞ OLACAĞIZ?

Köyüne geri dönene 300 koyun verileceğini söyleyen Şanlı; "Bu proje ile köydeki üretimi, iktisadi bir hale getirmek suretiyle insanlarımızı, çiftçilerimizi, köylerinde kendi topraklarında daha zengin, daha müreffeh bir getirmek amaçlandı. Köyde insanımız koyun yetiştirirken ihtiyaç duyduğu faaliyet giderleri biz avans olarak vereceğiz. Doğan kuzularını da sütten kesildikten sonra alacağız. İnsanları kendi köyünde, kendi evinde, çocuğuyla düzenli bir gelire, düzenli bir yaşantıya kavuşturmuş olacağız. 300 koyun projesinin temel mantığı budur" dedi.

/resimler/2018-6/18/2151246798696.jpg

SİVASLI ÇİFTÇİYE DAMIZLIK KOYUN DESTEĞİ

Sivas´ta 122 çiftçinin projesinin bankalar tarafından kabul edildiğini belirten Şanlı, "Bu çiftçilerimize 21 bin 900 damızlık koyunu vererek Sivas´a kazandırmış olacağız. Böylece çiftçilerimizi sözleşmeli üretim sistemine dahil etmiş oluyoruz" diye konuştu.

CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Genel Müdür Şanlı, projelerin hem Sivas´a hem de ülkemize ciddi katkılar sağlayacağını belirterek hem TİGEM hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak çiftçilerin yanında olduklarını söyledi.

/resimler/2018-6/18/2151420079982.jpg

SİVAS´A POZİTİF AYRIMCILIK

300 koyun ölçeğinin ekonomik ve sürdürülebilir olduğunu ifade eden Vali Gül ise Sivas´ta müracaat eden ve banka sicillerinde olumsuzluk bulunmayan 122 kişiye kredi desteğinin verileceğinin altını çizerek "Verilecek kredi faizinin yüzde 75´inin kamu tarafından karşılanacak olması ve 7 yıl boyunca bu kadar uygun bedellerle geri ödeme imkanının sağlanması çok önemli. Özellikle Sivas´ta bir kota uygulanmaması noktasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve TİGEM´in pozitif bir ayrımcılığı olmuştur? dedi.

250 BİN DÜVE PROJESİNDE DAĞITIMLAR TEMMUZ´DA

Türkiye genelinde başlatılan 250 bin düve projesinin ilimizdeki durumu hakkında da bilgi veren Vali Gül, 350 düve müracaatının Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinesinde Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla alınmaya başlanıldığı belirterek şartları tutan kişilere Temmuz ayı itibariyle dağıtımların yapılacağını ifade etti.

Programa, Vali Davut Gül ve TİGEM Genel Müdürü İsmail Şanlı´nın yanı sıra İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

 

 13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Üç medrese arasında görkemli Cuma

Eczacıların mesai saatleri değişti

Türkiye’nin en ilginç göktaşı hikayesi

200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta